tibetas_kulturas_dienas-plakats
    
Nedēļas nogalē – 8. un 9. oktobrī Rīgā norisinājās Tibetas kultūras dienas, kur ikvienam apmeklētājam bija iespēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs, kas aptvēra plašu tēmu loku – no tibetiešu valodas līdz pat medicīnai. Aktivitātes notika Birojnīcā, Cydonia Gastropub un vīna bārā Garage, Elizabetes ielā. Izstāde Foto Mandala skatāma no 8.-31. oktobrim. 

8. oktobris

13:00 Tibetas kultūras dienu atklāšana. Birojnīca

13:30 Tibetiešu valoda laikmetu spogulī. Agita Baltgalve. Birojnīca VIDEO IERAKSTS

15:00 Īss ieskats budisma loģikas meistara Dharmakīrti tekstā Pramānvārtikka. Helmūts Ancāns. Birojnīca VIDEO IERAKSTS

9.oktobris

11:00 Bērnu rīts. Tikšanās tiešraidē latviešu un tibetiešu bērniem. Cydonija gastro pub

13:00 Tibeta tuvplānā. Pēteris Strubergs. Birojnīca VIDEO IERAKSTS

15:00 Sakrālā māksla Tibetā, tās aizsākumi un attīstība 21. gadsimtā. Flēra Bīrmane. Birojnīca VIDEO IERAKSTS

17:00 Tibetas mūzikas instrumenti un skaņas. Roy Strider. Birojnīca VIDEO IERAKSTS

Pieteikšanās pasākumiem ir slēgta! Lūdzu, skataties pasākuma TIEŠRAIDI ŠEIT!!!

Helmūts Ancāns– budisma pasniedzējs, 2013.gadā absolvējis budisma filozofijas un psiholoģijas septiņu gadu klātienes mācību programmu Itālijā. Ar izcilību pabeigta speciālu apmācību programma ekonomikā un finanšu vadībā Northwood University (ASV). 15 gadus strādājis finanšu sektorā, veidojot karjeru no ekonomista līdz centrālās bankas valdes priekšsēdētāja vietnieka amatam, kā arī pārstāvējis Latviju ES institūcijās. Kopš 2015.gada sertificēts Mahajānas budisma filozofijas un psiholoģijas pasniedzējs.

 

flera_birmaneFlēra Bīrmane – 2009. gadā beigusi maģistrantūru glezniecībā Latvijas Mākslas Akadēmijā un no 2010-2016 gadam studējusi Tsering Art School Nepālā. Izstādījusi savus darbus gan Latvijas, gan ārzemju galerijās. Pēdējos sešus gadus ir veltījusi tibetiešu mākslas izpētei. Padziļināti studējusi thangku glezniecību Nepālā.

 

 

roy_striderRoy Strider – vairāku grāmatu autors “ Himalajas teikas” 2008, “ Mana Mongolija”, 2009, “Sarkans un Melns” 2010, “ Mongolijas memuāri” 2012.  Sarakstījis lugu “ Rebels”, kura tika iestudēta Endlas teātrī un tika atzīta par labāko autorlugu 2009 gadā Igaunijā, autors. “ Rebels”  arīdzan tika nominēta Prix Europa kā labākais Radio un TV projekts 2012. Dzīvojis Nepālā, Tibetā, Mongolijā, Sikhimā un Dharamsalā, Meksikā. Greenpeace un Amnesty International dalībnieks. Leģendārās Igauņu grupas Vennaskond ģitārists.

 

agita_baltgalveAgita Baltgalve – beigusi Vācijā Ķelnes universitātē doktorantūru sinoloģijā un tibetoloģijā.  Piecus gadus strādāja Ķelnē par zinātnisko asistenti, pēc tam LU, HZF Āzijas studiju nodaļā par maģistra programmas vadītāju. Uz doto brīdi ir LU Indijas studiju un kultūras centra direktore un asociētā profesore. Pārvalda ķīniešu, tibetiešu, angļu, vācu, krievu valodas. Ir apguvusi arī japāņu, korejiešu, spāņu un franču valodas pamatus. Ir izdotas 3 grāmatas un vairāki zinātniski raksti. Regulāri piedalās starptautiskās konferencēs un organizē dažādus pasākumus saistībā ar Āzijas kultūru. Īpaša interese un pētījumi par senķīniešu literatūru un budismu.

 

peteris_strubergsPēteris Strubergs – Astoņu grāmatu: „Ceļojumu mozaīka” (par Austrāliju un Indoķīnu), „Sapņu zeme Austrālija” (par Austrāliju, Jaunzēlandi un Tasmāniju), „Trīs pērles Āzijas kaklarotā” (par Tibetu, Nepālu un Indiju), „Āfrika” ( par Etiopiju un Ēģipti), „Ceļojumu mozaīka” ( par Venecuēlu un Ķīnu), „Tuvie Austrumi” ( par Jordāniju, Sīriju, Libānu un Izraēlu), „Dienvidamerikas odiseja” ( par Argentīnu, Čīli, Bolīviju un Peru) un “Jūrmalas sirds atmiņu lokos” autors. Kā līdzautors ņēmis dalību almanaha „Latvijas klaidoņu stāsti” un grāmatu “Ar pasaules garšu mutē” un “Pasaules salas latviešu klaidoņu acīm” tapšanā.

 

rg3Raimonds Gusarevs – mūziķis, ceļotājs un uzņēmējs. Projekta Ordinary Lives dibinātājs, Tibetas kultūras dienu organizators. Tour De Friends pasaules apceļošanas bloga autors. Ierakstījis vairākus mūzikas albumus ar skatuves vārdu El Mars. Imanta Ziedoņa fonda Viegli dalībnieks un pirmā albuma Viegli producents. Dzīvojis Dharamslā, Indijā, kur iepazinis budistu kopienu un tibetiešu kultūru.

 


linda_kletniece
Linda Klētniece – Fotogrāfe, studējusi Santa Monica College, Californija, ASV – figurālo glezniecību,  Valmieras mākslas koledžā, kā arī iegūts bakalaura grāds “Biznesa administrācija un vadība”, BA Turība, Rīga. Interesē mākslinieciski-fotogrāfiski pētījumi austrumu kultūrās. Pirmā personālizstāde “ Foto Haikas”( 2009 g. Izstāžu zāle “ D Fab” Rīga) sakņojas japānas kultūriespaidos. Fotoizstādē “Foto Mandala” (2013.gads Kalnciema Kvartāls) apkopotas fotogrāfijas no Tibetiesu emigrācijas centra un VS Dalailamas mītnes vietas Dharamsalas apmeklējuma. Tibetas kultūras dienu organizētāja un Ordinary Lives Project dalībniece.

 

FOTOMANDALA

Lindas Klētnieces fotoizstādes „FotoMandala” darbi tapuši tibetiešu emigrācijas centra Indijā – Dharamsalas apmeklējuma laikā. Izstādes kurators Jānis Borgs. Fotoizstāde būs pieejama no 8. līdz 31. oktobrim Birojnīcā, Cydonia un vīna bāra Garāža telpās.

fmandala_1

“Pateicoties Tibetas kultūras dienām, Latvijas sabiedrībai ir iespēja ielūkoties diženas kultūras esībā, kas ar saviem miera, harmonijas un cilvēcības ideāliem atstājusi nenovērtējamu ietekmi uz visu cilvēci,”- Jānis Borgs
Fotogrāfiju autore: Linda Klētniece
Izstādes kurators: Jānis Borgs